1. Żyjemy na ziemi, a z woli Boga przeznaczeni jesteśmy do nieba. Czasem trudno jest o tym pamiętać i wówczas gubimy się w sprawach tego świata. Niech pobożny udział w tej Mszy Świętej pomoże nam rozeznać, co jest ważne i dotyczy naszego zbawienia, a co tylko ważne do czasu naszej śmierci.

2. Rozpoczęliśmy miesiąc abstynencji. Jako uczniowie Chrystusa podejmijmy to wyzwanie nie tylko jako ofiarę czy trud osobistego doskonalenia, ale także jako wyraz troski o polskie rodziny i młode pokolenia.

3. Naszą szczególną pamięcią i modlitwą otaczamy dzisiaj wszystkich księży proboszczów i ich poprzedników, wzywając orędownictwa św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów.

4. We wtorek 6 sierpnia będziemy przeżywać święto Przemienienia Pańskiego.

5. W czwartek w obecności Ks. Dziekana przekażę parafię nowemu Ks. Proboszczowi, Ks. mgr Andrzejowi Surowiec, którego uroczyście i w obecności Ks. Dziekana powitacie w najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz.11,30.

6. Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, zachęcamy do duchowej łączności z pielgrzymami. Niech Matka Boże wszystkim nam uprasza duchowych darów.

7. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej.

8. Składka na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Edwarda Bernat z ul. Chłodniczej. Jego nieśmiertelną duszę polećmy miłosierdziu Bożemu: dobry Jezu a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie.