1. Mówi dziś do nas Pan Jezus; „Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on już zapłonął.” (Łk 12, 49). „Czy myślicie, że przyszedłem dać ziemi pokój? Nie, powiadam wam, lecz rozłam.” (Łk 12, 51). Ogień i rozłam, o których Jezus mówi, rozdzielają jednoznacznie Boże światło od ciemności i zła. Takie sytuacje mamy nie gdzieś daleko, ale w rodzinie, najbliższej wspólnocie. Chodzi o to, aby wybrać życie i nie mieszać dobra ze złem. Ostatecznie od Jezusa – Ognia Życia, zapaliło się wielu, którzy rozpoznali w Nim proroka nowego świata. Nie chcieli dotykać zła i ciemności; zaczęli płonąć i zapalać.
  1. Dziś o godz. 20.00 – i podobnie w czwartek, także o godz. 20.00 – zapraszamy na Apel Maryjny i modlitwę w intencji pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej podążających na Jasną Górę, przed obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Zachęcamy do wspierania pielgrzymów modlitwą i do tzw. duchowego pielgrzymowania.
  1. W tym tygodniu wspominamy:
  • wtorek:  wspomnienie św. Bernarda opata,
  • czwartek: wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej,
  • sobota: święto św. Bartłomieja Apostoła.

Wszystkim Solenizantom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.

  1. Ogłoszenie o naborze do Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego  w Mielcu umieszczone jest w gablocie przy wejściu do naszej świątyni.
  1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej.
  1. W ubiegłym tygodniu odeszła do Domu Pana śp. Bronisława Krzemień z ul. Kościuszki. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: ”Dobry Jezu a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie”.