1. „Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało, albo tylko jednego”. Słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii kierują naszą uwagę na pytanie dotyczące tego, co w życiu jest naprawdę istotne. Aktywizm, któremu często ulegamy, skutkuje rozproszeniem życia, natomiast uległość wobec słowa Pana wprowadza harmonię i pokój. Dzisiejsza Eucharystia to kolejna okazja, aby pośród codziennego zabiegania zatrzymać się przy Jezusie i wsłuchać się w Jego słowo. Tylko ono daje trwałą pociechę.Wszystkim Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.
  Dziś Odpust Szkaplerzny w sanktuarium w Zawadzie. Suma odpustowa o godz. 11.00. Szczegóły na afiszu w gablocie.
 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
 • poniedziałek: wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, kapłana,
 • piątek: święto św. Marii Magdaleny,
 • sobota: święto Św. Brygidy zakonnicy, patronki Europy.

Wszystkim Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.

 1. W przyszłą niedzielę, w rocznicę powołania Policji Państwowej (1919 r.) obchodzimy Święto Policji. Wszystkim funkcjonariuszom mundurowym i pracownikom Policji składamy z tej okazji najlepsze życzenia i zapraszamy w tym dniu na wspólną modlitwę.

Przyszła niedziela to także Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.

 1. W poniedziałek – 25 lipca przypada wspomnienie św. Krzysztofa, który jest patronem motocyklistów, kierowców i podróżnych. Wszystkich kierowców zapraszamy w przyszłą niedzielę na wspólną modlitwę i okolicznościowe błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych, które będzie po każdej Mszy św. dopołudniowej. Przy tej okazji organizowana jest akcja: św. Krzysztof 1 grosz za 1 kilometr, ma na celu wsparcie polskich misjonarzy i misjonarki. W ramach akcji, w duchu wdzięczności Bogu  a bezpiecznie przejechane kilometry składane są ofiary na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy. Szczegóły na afiszu w gablocie. Ofiary będzie można złożyć w przyszłą niedzielę przy okazji poświęcenia pojazdów.
 1. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej we wtorek po Mszy świętej wieczornej.
  Rycerstwo Niepokalanej organizuje pielgrzymkę do Niepokalanowa w dniach 29-30 lipca. Koszt 220 zł., a zapisy pod numerem 510 556 107.
 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać miedzy innymi o tym, skąd wziął się zwyczaj śpiewania Apelu Jasnogórskiego o godz. 21.00. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy artykuł wyjaśniający czy plagi egipskie mogą być wytłumaczone naukowo oraz poradę eksperta jak nauczyć się odpoczywania i wyjaśnienie, jak odpoczynek wpisuje się w dzieło Boże.
  Kolejny raz polecamy bardzo ciekawe wakacyjne miesięczniki dla dzieci: „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra”. 
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, będące drugą tzw. „składką inwestycyjną”. Została zebrana kwota 14 869,80 zł, która jest przeznaczona na prace przy systemie wentylacji naszego kościoła. Dziękujemy także za wpłaty na konto parafialne.

Dzisiejsza składaka przeznaczona jest na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, gdzie do kapłaństwa przygotowują się nasi alumni Mateusz i Wojciech.