1. Bóg jest pełen miłosierdzia i dobroci, przebacza grzechy, cierpliwie czeka na nasze nawrócenie, bo chce by każdy z nas był szczęśliwy. Żyjemy w świecie, w którym dobro i zło są zmieszane ze sobą. Bóg jest dobry i daje tylko dobro. Jezus mówi nam dziś, że u fundamentów każdej działalności Boga jest dobro. Zło przychodzi później i nie pochodzi od Niego. Często i my, podobnie jak słudzy gospodarza, pytamy: „Boże, dlaczego chwast? Kto to uczynił? Jezus nie chce, abyśmy koncentrowali się na tym, co złe. On pragnie, abyśmy pielęgnowali dobro, sami stając się ziarnem dobra dla innych. Potrzebujemy Bożej pomocy, aby zwyciężać zło i czynić dobro.

2. Dziś Odpust Szkaplerzny w sanktuarium w Zawadzie. Suma odpustowa o godz. 11.00. Szczegóły na afiszu w gablocie.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
– środa: święto św. Marii Magdaleny,
– czwartek: święto Św. Brygidy zakonnicy, patronki Europy,
– piątek: wspomnienie św. Kingi, dziewicy, patronki naszej Diecezji.
W piątek, w rocznicę powołania Policji Państwowej (1919 r.) obchodzimy Święto Policji. Wszystkim funkcjonariuszom, mundurowym i pracownikom Policji składamy z tej okazji najlepsze życzenia i zapraszamy w tym dniu na wspólną modlitwę podczas Mszy św. wieczornej,
– sobota: święto św. Jakuba Apostoła.
W sobotę wspomina się również św. Krzysztofa, który jest patronem motocyklistów, kierowców i podróżnych. Wszystkich kierowców zapraszamy na Mszę św. wieczorną na wspólną modlitwę i okolicznościowe błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Także w przyszłą niedzielę, po każdej Mszy św. dopołudniowej, będzie błogosławieństwo kierowców i pojazdów.
Wszystkim Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia – wśród nich naszemu diakonowi Krzysztofowi – życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.

4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela” znajdują się na stoliku za ławkami. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o zmarłym 6 lipca znanym muzyku Ennio Morricone, a także o cudach matki Speranzy, o której Jan Paweł II powiedział, że jej serce żyło w niebie, ale stopy miała na ziemi. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy receptę papieża Franciszka na zdrową moralnie rodzinę.

5. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę oraz za wpłaty na konto parafialne. Dzisiejsza składaka przeznaczona jest na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, gdzie do kapłaństwa przygotowują się diakon Krzysztof i alumn Mateusz.

6. W ubiegłym tygodniu odeszła do Domu Pana śp. Zofia Kopala z ul. Sportowej. Polećmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu: ”Dobry Jezu, a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie”.