1. „Królestwo niebieskie podobne jest do człowieka, który posiał dobre nasienie na swojej roli. Lecz gdy ludzie spali, przyszedł jego nieprzyjaciel, nasiał chwastu między pszenicę i odszedł”. Dzisiejsza przypowieść o przypowieść o siewcy, pszenicy i chwastach wzywa nas abyśmy cierpliwie i z ufnością czynili dobro na wzór Chrystusa, apostołów. Bóg siejąc ziarno królestwa, na glebie skażonej ludzkim grzechem – dał początek królestwu, które się rozwija i wzrasta. Obok dobrego nasienia istnieją chwasty; dobro i zło współistnieją, aż do czasu żniw, czyli sądu ostatecznego. To zamysł Boga, który dał nam wolność. Wszechmocna dłoń nie przestaje jednak czuwać nad nami i światem: „Potęgą władasz, a sądzisz łagodnie i rządzisz nami z wielką oględnością, bo do Ciebie należy moc, gdy zechcesz” (Mdr 12,18).
  Dziś przypada Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych Seniorach.
 1. W dzisiejszą niedzielę, z racji wtorkowego wspomnienia św. Krzysztofa – patrona motocyklistów, kierowców i podróżnych, po każdej Mszy św. dopołudniowej będzie błogosławieństwo kierowców i pojazdów.
  Dziś rozpoczynamy XXIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Organizowana jest akcja: „św. Krzysztof 1 grosz za 1 kilometr”, która ma na celu wsparcie polskich misjonarzy i misjonarki na całym świecie W ramach akcji, w duchu wdzięczności Bogu za bezpiecznie przejechane kilometry można dzisiaj – wychodząc z kościoła – złożyć ofiarę na zakup środków transportu dla naszych misjonarzy. Każdy kierowca otrzyma dziś przy poświęceniu pojazdu drobny upominek.
 1. W poniedziałek, w rocznicę powołania Policji Państwowej (1919 r.), obchodzimy Święto Policji. Wszystkim funkcjonariuszom mundurowym i pracownikom Policji składamy z tej okazji najlepsze życzenia i otaczamy modlitwą za ich trudną służbę dla społeczeństwa.
 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  – poniedziałek: wspomnienie św. Kingi, dziewicy, patronki naszej diecezji,
  – wtorek: święto św. Jakuba Apostoła,
  – środa: wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najśw. Maryi Panny,
  – sobota: wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza.
  Wszystkim Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia – wśród nich Księdzu  Krzysztofowi Wierciochowi – życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.
 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuły o coraz liczniejszej w Polsce Rodzinie świętego Szabela oraz o tym jak chronić dzieci przed skrzywdzeniem. W tygodniku „Niedziela” warto przeczytać o tym, jakie były losy Apostołów po Wniebowstąpieniu Jezusa i o świętym Krzysztofie – „niosącym Chrystusa”, do którego zwracają się kierowcy i osoby będące w śmiertelnym niebezpieczeństwie.
  Kolejny raz polecamy bardzo ciekawe wakacyjne miesięczniki dla dzieci: „Mały Gość Niedzielny” i „Promyczek Dobra”.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę oraz za wpłaty na konto parafialne. Składaka przeznaczona została na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, gdzie do kapłaństwa przygotowują się nasi alumni.
 1. W ubiegłym tygodniu odszedł od wieczności pochodzący z naszej parafii śp. Krzysztof Zarzycki. Módlmy się o Niebo dla niego: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie”.