1. Dzisiejsza liturgia słowa zaprasza nas do wejścia w głębię modlitwy. Jej cel to zjednoczenie z Bogiem i otwarcie serca na duchowe dary, dzięki którym możliwe jest kroczenie drogą świętości. Prośmy dziś, aby Duch Święty kształtował naszą modlitwę i budził w nas radość, której pełni doświadczymy w przyszłym świecie.
 1. Dzisiaj, w rocznicę powołania Policji Państwowej (1919 r.), obchodzimy Święto Policji. Wszystkim funkcjonariuszom mundurowym i pracownikom Policji składamy z tej okazji najlepsze życzenia i otaczamy modlitwą za ich trudną służbę dla społeczeństwa.Także dziś przypada Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.
 1. W dzisiejszą niedzielę, z racji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona motocyklistów, kierowców i podróżnych, po każdej Mszy św. dopołudniowej będzie błogosławieństwo kierowców i pojazdów. Dziś rozpoczynamy XXIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Organizowana jest akcja: „św. Krzysztof 1 grosz za 1 kilometr”, która ma na celu wsparcie polskich misjonarzy i misjonarki na całym świecie. W ramach akcji, w duchu wdzięczności Bogu za bezpiecznie przejechane kilometry można dzisiaj – wychodząc z kościoła – złożyć ofiarę na zakup środków transportu dla naszych misjonarzy. Każdy kierowca otrzyma dziś przy poświęceniu pojazdu drobny upominek.
 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
 • poniedziałek: święto św. Jakuba Apostoła,
 • wtorek: wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny,
 • piątek: wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza.Wszystkim Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia – wśród nich Księdzu Krzysztofowi Wierciochowi – życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów. 
 1. W przyszłą niedzielę, po Mszach świętych, Rycerstwo Niepokalanej będzie rozprowadzać książki o Bracie Innocentym Marii Wójciku, franciszkaninie z Niepokalanowa i Rycerzu Niepokalanej, które są tzw. „cegiełkami” do procesu beatyfikacyjnego Brata Innocentego.
 1. Stowarzyszenie „DLA ZAWIERZBIA” włącza się do zbiórki na rzecz poszkodowanych w wyniku wojny na Ukrainie, w ramach akcji: Gmina Żyraków Solidarna z Ukrainą. Potrzebne są środki czystości oraz żywność o długim terminie przydatności do spożycia. Zbiórka darów będzie 27 lipca w budynku Żłobka w Zawierzbiu, w godz. 17.00 – 19.00.
 1. Seminarium Duchowne w Tarnowie organizuje kolejną edycję rekolekcji Męska Decyzja, które odbędą się w Zakopanem w dniach 27-30 lipca. Jest to okazja, by rozważać drogę życiową i podjąć męską decyzję. Podczas rekolekcji nie zabraknie również górskich wędrówek. Wszelkie informacje na stronie wsd.tarnow.pl
 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuły o tym, dlaczego tak trudno głosić Ewangelię młodzieży i jak to robić oraz o duchowych i kulinarnych atrakcjach Górnego Śląska. W tygodniku „Niedziela” warto przeczytać o wartości i potencjale osób starszych, a także o tym, czy wierzący człowiek może żyć bez modlitwy? Jest jeszcze miesięcznik dla dzieci: „Mały Gość Niedzielny”.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę oraz za wpłaty na konto parafialne. Składaka przeznaczona została na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, gdzie do kapłaństwa przygotowują się nasi alumni Mateusz i Wojciech.

Wszystkim naszym Drogim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Niech Wam Bóg obficie błogosławi!