1. Jesteśmy ludem Bożym Nowego Przymierza. Gromadzimy się dziś, w Dzień Pański, aby dać wyraz naszej wierze i prawdziwej chrześcijańskiej mądrości, że na pierwszym miejscu stawiamy sprawę królestwa Bożego. Ono ma najwyższą cenę, jest drogocenną perłą, którą mamy zdobyć. Aby zdobyć skarb – przynależność do królestwa Bożego – w pokorze stańmy przed Bogiem i prośmy Go o pomoc. Dzisiejsza  niedziela jest Niedzielą Synodalną. W naszych modlitwach pamiętajmy o trwającym V Synodzie naszej Diecezji.
  1. Wczoraj wspominaliśmy św. Krzysztofa, który jest patronem motocyklistów, kierowców i podróżnych. Dlatego dziś po każdej Mszy św. dopołudniowej odmówimy modlitwę za wszystkich użytkowników dróg i będzie okolicznościowe błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych.
  1. W sobotę rozpoczniemy miesiąc sierpień, który jest miesiącem wielkich Maryjnych uroczystości i doniosłych Narodowych rocznic. Od 1984 r. sierpień jest miesiącem trzeźwości. To czas, w którym Kościół katolicki w Polsce zachęca wiernych do całkowitej abstynencji od spożywania napojów alkoholowych pod jakąkolwiek postacią. Kościół zachęca wszystkich Polaków o świadectwo powstrzymania się od picia z motywów religijno-moralnych, wychowawczych i patriotycznych. Módlmy się o trzeźwość w Polskich rodzinach i podejmijmy abstynenckie postanowienia na ten czas.
  1. Najbliższa sobota to pierwsza sobota miesiąca sierpnia. O godz. 17.00 zapraszamy na modlitwę z Rycerstwem Niepokalanej.
  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  •      środa: wspomnienie św. Marty,
  •      piątek: wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezb.,
  •      sobota: wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dokt. Kościoła.

Wszystkim Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela” znajdują się na stoliku za ławkami. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o św. Annie, babci Pana Jezusa, a także o tym, jak kształtować relacje z teściową.  W tygodniku „Niedziela” znajdziemy artykuł „Człowiek uzależniony” – o braku zgody na własne życie oraz reportaż o wierze polskich sportowców, którzy nie wstydzą się Jezusa.
  1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę oraz za wpłaty na konto parafialne. Składaka przeznaczona została na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, gdzie do kapłaństwa przygotowują się diakon Krzysztof i alumn Mateusz.