1. Mówi dziś do nas Pan Jezus; „Usiłujcie wejść przez ciasne drzwi; gdyż wielu, powiadam wam, będzie chciało wejść, a nie będą mogli.(…) Tak oto są ostatni, którzy będą pierwszymi, i są pierwsi, którzy będą ostatnimi” (Łk 13,22–30). Posługując się obrazem „ciasnych drzwi” pragnie, jako dobry pedagog, zachęcić nas do mobilizacji wszystkich sił, byśmy ostatecznie to proponowane zbawienie osiągnęli. Faktycznie bowiem nie chodzi o to, by zaspokoić swoją ciekawość i wiedzieć, ilu zostanie zbawionych, bo wówczas przez nadmierną ciekawość możemy wiele sami stracić, że „ciasna brama” jeszcze bardziej się zacieśni. Nie ma taniego zbawienia, bo Królestwo Boże to wielki skarb. Czy chcesz przejść przez ciasną bramę?
  1. Dzisiejsza niedziela – tak, jak każda ostatnia niedziela miesiąca – jest niedzielą synodalną. Modlimy się w intencjach V Synodu naszej Diecezji. Na każdej Mszy św., przed błogosławieństwem, odmówimy modlitwę w intencji Synodu.
  1. W dniu dzisiejszym na Jasną Górę uroczyście wchodzi 37 Piesza Pielgrzymka Tarnowska. Naszą modlitwą wspieramy pielgrzymów i prosimy, aby tegoroczne pielgrzymowanie przyniosło jak najobfitsze owoce.
  1. W piątek zapraszamy wszystkich Parafian na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Nabożeństwo rozpocznie się po zakończeniu Mszy św. wieczornej, a nie jak dotychczas
    o godz. 20.
  1. W tym tygodniu wspominamy:

– jutro: uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, którą czcimy jako Królową Polski i główną Patronkę naszego Narodu. Pani Jasnogórskiej będziemy
w szczególny sposób zawierzać naszą Ojczyznę i nasze losy,

– wtorek:  wspomnienie św. Moniki,

– środa:  wspomnienie św. Augustyna bpa,

– czwartek: wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

Wszystkim Solenizantom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.

  1. W przyszłą niedzielę – 1 września – wspominać będziemy 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. To okazja do modlitwy za wszystkie ofiary wojny i o pokój na świecie.
  1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej.
  1. W ubiegłym tygodniu odeszła do Domu Pana śp. Cecylia Kizior z ul. Osiedlowej. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: ”Dobry Jezu a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie”.