1. Serdecznie witamy w naszej parafialnej wspólnocie nowych Księży wikariuszy:

Ks. Mariusza Wojtowicza, który do tej pory pracował w Parafii Katedralnej w Tarnowie; Ks. Szczepana Wierzbickiego, pracującego dotąd w Parafii Trójcy Przenajświętszej w Mielcu i Ks. Piotra Turka, neoprezbitera, pochodzącego z Parafii Wola Pikulina k/Łącka. Księżom wikariuszom życzymy wielu łask Bożych oraz radości i zadowolenia z pracy duszpasterskiej i katechetycznej.

  1. Dziś przypada 80 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy o poległych w obronie Ojczyzny, tych którzy ginęli w walkach i obozach śmierci, a także pomordowanych w więzieniach UB. Prośmy Boga, aby ofiara ich życia była dla nas mobilizacją do troski o dobro naszej Ojczyzny.
  1. Jutro dzieci i młodzież rozpoczną nowy rok szkolny i katechetyczny. Zatroszczmy się,  aby rozpocząć go razem z Bogiem, prosząc o błogosławieństwo na czas nauki i wychowania. Młodzież II Liceum Ogólnokształcącego oraz uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00. Na godz. 9.00 zapraszamy wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej nr 5. Na Msze św. zapraszamy także rodziców uczniów oraz nauczycieli, wychowawców i pracowników obydwu szkół. 
  1. Początek roku szkolnego to okazja, aby przypomnieć rodzicom, których dzieci uczęszczają do szkoły, że nie tylko szkoła i Kościół mają kształcić i wychowywać, ale że ten obowiązek spoczywa także na rodzicach i to oni są pierwszymi nauczycielami i wychowawcami swoich pociech.
  1. Od dziś w sanktuarium w Zawadzie odbywać się będzie tygodniowy odpust. Szczegółowy program odpustu podany jest na afiszu w gablocie.

      W związku z odpustem, jak co roku, w środę o godz. 15.00 wyruszy pielgrzymka do Zawady, na którą serdecznie wszystkich zapraszamy. W piątek o godz. 18.00 Msza św. dla młodzieży. Młodych, którzy chcieliby jechać do Zawady prosimy o kontakt z Ks. Piotrem do czwartku.  Natomiast w sobotę o godz. 8.00 będzie pielgrzymka Dziewczęcej Służby Maryjnej i Liturgicznej Służby Ołtarza. 

  1. W tym tygodniu przypada I-wszy Czwartek i Piątek miesiąca. Spowiedź w czwartek od godz. 17.00, a po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, w czasie której modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Nie będzie już adoracji o godz. 20.00.

      W I-wszy Piątek spowiedź od godz. 16.00. Z racji spowiedzi kancelaria w piątek będzie nieczynna.

      Bardzo prosimy rodziny wszystkich chorych, do których księża udawali się z posługą w I-wsze Piątki o podanie do czwartku adresów tych chorych i numerów telefonów, aby zweryfikować listę i nikogo nie opuścić.  

  1. Od poniedziałku wracamy do przedwakacyjnego porządku Mszy św. w naszej Parafii. Msze św. rano o godz. 6.00, 6.30 i 7.00 oraz wieczorem o godz. 18.00. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy o godz.18.00 a w piątki przed Mszą św. wieczorną Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  1.   W ubiegłym tygodniu odeszli do Domu Pana śp. Irena Świątek z Zawierzbia i śp. Andrzej Szczesiuk z ul. Osiedlowej. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: ”Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie”.