1. Jezus Chrystus, nasz Zbawiciel, „nie przyszedł, aby Mu służono, lecz aby służyć i dać swoje życie na okup za wielu”. Pamiętając, że owocem Jego śmierci jest dar Ducha Świętego, prośmy o umiejętność aktywnego podjęcia odpowiedzialności za dobro Kościoła. Niech rozpoczynający się dzisiaj diecezjalny etap synodu zwołanego przez papieża Franciszka przyniesie błogosławione owoce.

 

  1. Dzisiaj w parafii św. Jadwigi Odpust parafialny. Uroczysta suma odpustowa w Farze dębickiej o godz. 12.00.

 

  1. Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza Róże Różańcowe, na XX Diecezjalne Spotkanie Misyjne Róż Żywego Różańca. Będzie ono w Zabawie, w sanktuarium bł. Karoliny, w dniu 23 października, w wigilię Światowego Dnia Misyjnego. Chętnych prosimy o zapisy w kancelarii lub zakrystii do środy.

 

  1. We wtorek o godz. 17.30 zapraszamy na różaniec, Mszę św. i nabożeństwo ku czci św. Józefa – Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

 

  1. Przyszła niedziela to Światowy Dzień Misyjny, rozpoczynający Tydzień Misyjny. W naszej Parafii w tym dniu będzie kiermasz organizowany przez Ognisko Misyjne, podczas którego można nabyć pamiątki misyjne. Dochód przeznaczony zostanie na remont dachu Domu Dziecka w Tupizie w Boliwii, prowadzonym przez Siostry Służebniczki. Podczas kiermaszu Ognisko Misyjne zaprasza do wspólnej zabawy, kosztowania ciasta i dobrej kawy. Remont Domu Dziecka można też wspomóc poprzez internetową zrzutkę: https://zrzutka.pl/z/dach-tupiza do której zachęcamy.

 

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

     – poniedziałek: święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia,

     – środa: wspomnienie św. Jana z Kęt, kapłana,

     – piątek: wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

      Wszystkim Solenizantom bieżącego tygodnia i tym, którzy obchodzą jubileusze życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.

 

  1. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych i modlitwy różańcowej za misje. Dziękujemy rodzicom, którzy przyprowadzają dzieci i wszystkim, którzy modlą się w naszej świątyni.

 

  1. Przypominamy o tzw. Wypominkach za zmarłych. Przy wyjściu z kościoła są kartki wypominkowe, na które wpisujemy naszych zmarłych, których będziemy polecać Bożemu miłosierdziu w modlitwie w listopadzie i przez cały rok. Kartki prosimy składać w zakrystii lub kancelarii.

 

  1. Siostry Służebniczki, 20 października (środa) o godz. 19.00, zapraszają na Wieczornicę – spotkanie na ważne tematy społeczne. Spotkanie będzie w Domu Generalnym Sióstr przy ul. Bojanowskiego 10, a wstęp do dyskusji poprowadzi Ks. Kapelan Ireneusz Stolarczyk. Stowarzyszenie im. Edmunda Bojanowskiego „Dobroć” zaprasza na spektakl „Zrozumieć życie”. Szczegóły na afiszu w gablocie.

 

  1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy m. in. artykuł o świętych nauczycielach oraz świadectwo amerykańskiego dziennikarza, który z islamu nawrócił się na katolicyzm. W tygodniku „Niedziela” mamy odpowiedź na pytanie jaką moc każdy z nas może czerpać z modlitwy na różańcu.

 

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę. Dziękujemy także za ofiary do puszek, przekazane Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, jako wsparcie zdolnej młodzieży.