1. „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy” – w tych słowach hasła na Światowy Dzień Misyjny i następujący po nim Tydzień Misyjny odkrywamy prawdę, że im lepszą relację mamy z Chrystusem, tym bardziej ewangelizacja staje się naszą osobistą sprawą. Niech ten czas będzie dla nas okazją do głębokiej modlitwy, odnowy ducha, misyjnego nawrócenia Parafii i wspólnot. Niech towarzyszy nam duch wdzięczności za łaskę wiary. Pamiętajmy o naszych braciach i siostrach, którzy jeszcze nie znają Dobrej Nowiny o Miłości.

 

 1. Dziś w naszej Parafii kiermasz organizowany przez Ognisko Misyjne, podczas którego można nabyć pamiątki misyjne. Dochód przeznaczony jest na remont dachu Domu Dziecka w Tupizie w Boliwii, prowadzony przez Siostry Służebniczki. Ognisko Misyjne zaprasza do wspólnej zabawy, kosztowania ciasta i dobrej kawy. Remont Domu Dziecka można też wspomóc poprzez internetową zrzutkę, do której zachęcamy.

 

 1. W tym tygodniu w czwartek w liturgii przypada święto św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów.

Wszystkim Solenizantom bieżącego tygodnia i tym, którzy obchodzą jubileusze życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.

 

 1. W dniu wczorajszym, w kościele św. Jadwigi, 9 chłopców z naszej Parafii zostało pobłogosławionych przez ks. Dziekana do pełnienia funkcji lektora. Nowym lektorom życzymy wielu łask, aby zawsze z zapałem czytali słowa Boże.

 

 1. W środę, o godz. 10.00, w naszym kościele będzie Msza św. w intencji małżonków, którzy w tym roku obchodzą jubileusz 50-lecia małżeństwa. Razem z Jubilatami z Powiatu Dębickiego, będziemy dziękować Bogu za przeżyte w sakramentalnym związku lata i prosić o zdrowie i błogosławieństwo na dalsze życie.

 

 1. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Dębicy obchodzi w tym roku 40-lecie. Z tej okazji, w czwartek- 28 października, o godz. 11.00 będzie w naszym kościele uroczysta Msza św. w intencji Dyrekcji, Nauczycieli i Uczniów Szkoły.

 

 1. W sobotę, 30 października będzie Dębicki Pochód Świętych. Rozpocznie się o godz. 9.30 w kościele św. Jadwigi, następnie przemarsz przez miasto, a o godz. 11.00 w kościele klasztornym będzie Msza św. w intencji świętości naszych rodzin. Zapraszamy.

 

 1. Kończy się miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych i modlitwy na różańcu za misje.

 

 1. Bardzo blisko już miesiąc listopad. Pamiętajmy o naszych bliskich, którzy są już „po drugiej stronie życia”, o ich mogiłach i o modlitewnej pomocy. Prosimy korzystać z sakramentu spowiedzi świętej przez cały tydzień w czasie Mszy św. i nabożeństw różańcowych. Przypominamy także o tzw. Wypominkach za zmarłych. Przy wyjściu z kościoła są kartki wypominkowe, na które wpisujemy naszych zmarłych, których będziemy polecać Bożemu miłosierdziu w modlitwie w listopadzie i przez cały rok. Kartki można składać w zakrystii lub kancelarii.

 

 1. Ks. Mariusz w czasie rekolekcji kapłańskich, od wtorku do czwartku, będzie sprawował Msze Święte w wyznaczonych intencjach przyjętych na ten tydzień. Szczegóły w planie Mszy Świętych umieszczonym w gablocie.

 

 1. Organizujemy w naszej parafii jednodniowe warsztaty dla ojców. Zajęcia przeprowadzą wykładowcy inicjatywy Tato.net. Jest to organizacja, inspirująca mężczyzn do świadomego przeżywania ojcostwa jako pasji oraz najważniejszej kariery życia. Warsztaty mają na celu odkrywanie istoty ojcostwa oraz poznanie i wzmacnianie ojcowskich umiejętności w wychowaniu dziecka. Przeznaczone są dla ojców w każdym wieku, którzy chcą pogłębić relacje ze swoimi dziećmi. Termin zajęć: 27.11.2021 tj. sobota, w godz. 9-18, w budynku parafialnym. Koszt udziału w zajęciach, to 70 zł/os. Gorąco zachęcamy do udziału i prosimy o zapisy w kancelarii. Ilość miejsc ograniczona. Szczegóły na: https://tato.net/warsztaty

 

 1. W związku z rosnącą liczbą zakażeń COVID-19 Komenda Powiatowa Policji w Dębicy przypomina o obowiązku zasłaniania ust i nosa, zachowywaniu odległości oraz stosowaniu się do innych zaleceń podczas nabożeństw w kościele. Szczegóły w gablocie.

 

 1. Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie organizuje rekolekcje dla młodych mężczyzn od 16 roku życia, których celem jest pomoc w rozeznaniu drogi i sensu życia w świetle biblijnej postaci Tymoteusza. Odbędą się one w Gródku nad Dunajcem w dniach 5-7 listopada br. Informacje na stronie Seminarium Duchownego w Tarnowie.

 

 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł który pomaga lepiej zrozumieć liturgię Kościoła i wyjaśnia, czym różni się ona od zwykłej modlitwy. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy odpowiedzi na pytania jak wygląda codzienne życie polskich misjonarzy i jakim trudnościom muszą stawić czoła?

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę oraz za wpłaty na konto.