1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, w czasie których będziemy modlić się za dzieło misyjne Kościoła. Serdecznie dziękujemy za ofiary dziś składane na tacę, przeznaczone na pomoc misjonarzom i krajom misyjnym.

 

  1. Także dzisiaj w parafii św. Jadwigi odpust parafialny. Uroczysta suma odpustowa w Farze dębickiej o godz. 12.00.

 

  1. W piątek zapraszamy wszystkich na Drogę Krzyżową. Nabożeństwo, w czasie którego modlić się będziemy w intencjach misyjnych, rozpocznie się po Mszy św. wieczornej.

 

  1. W kontekście przeżywanego Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego serdecznie zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza Róże Różańcowe, na XIX Diecezjalne Spotkanie Misyjne Róż Żywego Różańca. Będzie ono miało miejsce w Mielcu w parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w dniu 26 października, na zakończenie Tygodnia Misyjnego. Chętnych prosimy o zapisy w kancelarii lub zakrystii do środy.

 

  1. W przyszłą niedzielę przy naszym kościele będzie zbiórka do puszek jako nasza pomoc  w sfinansowaniu bardzo kosztownej operacji naszej małej parafianki – 2,5 letniej Róży      z ulicy Witosa. Bardzo prosimy o pomoc, gdyż operacja jest jedyną szansą na sprawność dziewczynki. Szczegóły akcji podane są na afiszu w gablocie parafialnej.

 

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– wtorek: wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

Wszystkim Solenizantom i przeżywającym ważne rocznice i jubileusze życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.

 

  1. Bardzo blisko już miesiąc listopad. Pamiętajmy o naszych bliskich, którzy są już „po drugiej stronie życia”, o ich mogiłach i o modlitewnej pomocy.

 

  1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy m. in. artykuły o tym, jak ks. Jerzy Popiełuszko przeszkadzał złu za życia i jak jeszcze bardziej przeszkadza po śmierci,  o świętych rodzicach świętego Jana Pawła II   oraz jak chronić dzieci przed zgubnym wpływem pornografii.

 

9.  Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę. Dziękujemy także za ofiary do puszek jako wsparcie zdolnej młodzieży. Młodzi zebrali tydzień temu kwotę 3 643 zł, która została przekazana Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.