1. Listopadowe dni w szczególny sposób przypominają nam, że Jezus czeka na nas. Jednak na drodze do Pana mogą pojawić się przeszkody, które wydają się czasem nie do przeskoczenia. Zacheusz, o którym opowiada dziś Ewangelia, wykazał się wielką determinacją, żeby zobaczyć Jezusa. Niech pragnienie osobistego spotkania z  Jezusem mobilizuje nas do poszukiwania możliwości przebywania w Bożej obecności.

 

 1. Dzisiaj o godz. 15.00 w kościele św. Jadwigi Msza św. pogrzebowa śp. Ks. Prałata Andrzeja Pękali, długoletniego kapelana Sióstr Służebniczek, którego ciało spocznie na cmentarzu parafialnym w Dębicy.

 

 1. W poniedziałek o godz. 16.30 w domu katechetycznym spotkanie należących do Rycerstwa Niepokalanej.

 

 1. Próba śpiewu naszego parafialnego chóru w poniedziałek po Mszy św. wieczornej oraz w czwartek ok. godz. 19.00. Zapraszamy wszystkich naszych chórzystów.

 

 1. We wtorek na godz. 17.30 zapraszamy, w ramach przygotowania do I-wszej Komunii św., uczniów naszych szkół wraz z rodzicami. Prosimy o przyniesienie różańców.

 

 1. W czwartek przypada I-wszy Czwartek listopada. Adoracja Najświętszego Sakramentu o święte powołania kapłańskie i zakonne oraz za powołanych po Mszy św. wieczornej.

 

 1. W piątek – w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania – o godz. 19.00 do sali w budynku parafialnym zapraszamy uczniów klas VIII A i B.

 

 1. Przypominamy o możliwości zyskiwania odpustów za zmarłych. Do 8-go listopada, każdego dnia możemy zyskać odpust zupełny za wybranego zmarłego. W tych dniach wieczorna Msza św. ofiarowana jest za zmarłych wypominanych w naszym kościele. Codziennie też modlimy się za naszych zmarłych polecanych w wypominkach. Różaniec z wypominkami o godz. 17.30.

 

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wielką ofiarnością okazali pomoc w zbiórce środków dla sfinansowania operacji małej Różyczki. W ubiegłą niedzielę zebrano kwotę 12 tyś 93 zł. Specjalne podziękowanie od Rodziców i Rodziny Różyczki jest w gablocie.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– poniedziałek: wspomnienie św. Karola Boromeuszka bpa,

– sobota: święto Rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą papieża.

Wszystkim Solenizantom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.

 

 1. Przyszła niedziela będzie Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zbiórka do puszek w tym dniu zostanie przeznaczona na „Kościół w potrzebie”.

 

 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuły o tym, po co nam święci patroni. Także o tym, jak zostać świętym już tu, na ziemi.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę i w Uroczystość Wszystkich Świętych.