1. Pytanie skierowane do Jezusa w dzisiejszej Ewangelii, to jedno z najważniejszych pytań, jakie kiedykolwiek zostały zadane: „Które jest pierwsze ze wszystkich przykazań?”. Niedzielna liturgia jest okazją by słuchać słowa Boga i otworzyć serca na Jego miłość. Prośmy o łaskę autentycznej odpowiedzi na Jego wezwanie.
 • Dzisiejsza niedziela jest niedzielą synodalną. Modlimy się w intencjach trwającego V Synodu naszej Diecezji.

 

 1. Dzisiaj zakończymy nabożeństwa różańcowe. Dziękujemy wszystkim, którzy w październikowe wieczory w naszym kościele wspólnie modlili się na różańcu, a szczególnie dziękujemy rodzicom, którzy przyprowadzali dzieci.

 

 1. Jutro – poniedziałek, Uroczystość Wszystkich Świętych. Dzień ten przypomina nam, że każdy z nas jest wezwany do świętości i że niebo jest naszą prawdziwą ojczyzną, do której zdążamy. Msze św. sprawowane będą jak w każdą niedziele.
 • W uroczystość Wszystkich Świętych o godz. 14.00 na wszystkich cmentarzach dębickich rozpoczną się procesje żałobne z okolicznościowym kazaniem i modlitwą różańcową za zmarłych. Polecać będziemy Miłosierdziu Bożemu zmarłych kapłanów, budowniczych naszego kościoła, zmarłych parafian oraz zmarłych z naszych rodzin.

 

 1. W dzień Wszystkich Świętych na dębickich cmentarzach kwestować będą alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Ofiary przeznaczone zostaną na utrzymanie Seminarium.

 

 1. We wtorek – 2 listopada przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – tzw. Dzień Zaduszny. Będziemy modlić się za tych, którzy poprzedzili nas w drodze do wieczności, a którzy poprzez czyśćcowe oczyszczanie oczekują na pełne zjednoczenie z Bogiem. Msze św. w naszym kościele będą w tym dniu celebrowane o godz. 7.00 i 9.00, oraz po południu o godz. 16.00 i 18.00.

 

 1. Przez cały listopad o godz. 17.30 będą tzw. wypominki za zmarłych, których wypisaliśmy na kartach wypominkowych. Rozważając tajemnice różańca będziemy nieść pomoc naszym bliskim, którzy potrzebują modlitewnego wsparcia w oczekiwaniu na pełnię zbawienia.

 

 1. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź będzie w czwartek i piątek od godz. 17.00. W czwartek po Mszy św. wieczornej adoracja o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Do chorych z posługą udamy się: Ks. Piotr we wtorek od godz. 10.00, Ks. Mariusz w czwartek od godz. 14.00, Ks. Proboszcz w piątek od godz. 8.30, a Ks. Szczepan  sobotę od godz. 8.30.
 • W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu, a na wspólną modlitwę o godz. 16.30 zapraszają członkowie Rycerstwa Niepokalanej. Zapraszamy wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca Maryi.

 

 1. Informujemy, że katechizacja przedmałżeńska „Czy możemy iść razem?” będzie w drugi weekend listopada czyli w dniach 12,13,14 listopada:  piątek od godz. 18.00 do 20.00;  sobota od godz. 8.00 do 12.00; przerwa (obiad we własnym zakresie) i od 15.00 do 20.00; niedziela od godz. 8.00 do 13.00.
 • W spotkaniach, które odbywać się będą  w Parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy mogą wziąć udział tylko narzeczeni (pary) zamierzający zawrzeć małżeństwo w najbliższym czasie. Zgłoszenia w kancelarii Parafii Miłosierdzia Bożego – tel. 14 6812401. Ilość uczestników ograniczona ze względu na sytuację epidemiczną. W przerwach między zajęciami zapewniamy kawę i herbatę z dodatkiem.

 

 1. Przypominamy, że organizujemy w naszej parafii warsztaty dla ojców, które mają na celu odkrywanie istoty ojcostwa oraz poznanie i wzmacnianie ojcowskich umiejętności    w wychowaniu dziecka. Przeznaczone są dla ojców w każdym wieku, którzy chcą pogłębić relacje ze swoimi dziećmi. Termin zajęć: 27.11.2021 tj. sobota, w godz. 9-18,     w budynku parafialnym. Koszt udziału w zajęciach, to 70 zł/os. Zapisy w kancelarii.
 • Przypominamy także o rekolekcjach dla młodych mężczyzn od 16 roku życia, których celem jest pomoc w rozeznaniu drogi i sensu życia, a które odbędą się one w Gródku nad Dunajcem w dniach 5-7 listopada br. Informacje na stronie Seminarium Duchownego w Tarnowie.

 

 1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o Litanii do Wszystkich Świętych, aby dowiedzieć się kim były te osoby, której wymieniamy. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy odpowiedź na pytania: co się stanie z nami po śmierci i po co komu odpusty?
 • Dla dzieci jest, bardzo dobry numer „Małego Gościa Niedzielnego”.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę, które przeznaczone zostały na dzieło misyjne Kościoła. Dziękujemy także za wpłaty na konto parafialne.
 • Bardzo dziękujemy za otwartość serca i ofiary złożone podczas kiermaszu misyjnego na remont dachu Domu Dziecka w Tupizie w Boliwii. Zebrano kwotę 3 500 zł. Dzieci wraz    z Siostrami Służebniczkami codziennie modlą się za darczyńców. Podziękowania składają Siostry Służebniczki oraz Dzieci i Opiekunowie Ogniska Misyjnego.