1. Przeżywamy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zbiórka do puszek w dniu dzisiejszym zostanie przeznaczona na Papieskie Stowarzyszenie „Kościół w potrzebie”, którego głównym hasłem jest: pojednanie i solidarność na świecie, a podstawowym calem jest pomoc prześladowanemu Kościołowi.

 

  1. Jutro, 11-go listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Jest to czas wdzięczności Bogu za dar Niepodległej Ojczyzny i za tych, którzy za Niepodległą walczyli i oddali swoje, często młode życie. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. Będziemy modlić się za Ojczyznę Polskę i za naszą małą Ojczyznę – Dębicę, aby Dobry Bóg wszystkim poległym za Ojczyznę wynagrodził radością nieba, a żyjących wspierał w trosce o wspólny Dom, jakim jest Polska.

 

  1. Miejskie uroczystości rozpoczną się o godz. 10.15 modlitwą przy figurze Matki Bożej Niepokalanej na Placu Grafitów. Uroczysta Msza św. w int. Ojczyzny będzie w kościele św. Jadwigi o godz. 10.30. Po Mszy św. ciąg dalszy uroczystości na dębickim rynku.

 

  1. Wszystkich czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy w środę o godz. 17.30 na różaniec fatimski połączony z wypominkami za zmarłych. Po różańcu będzie Msza św. z homilią o tematyce fatimskiej.

 

  1. W piątek po Mszy św. wieczornej, zapraszamy na kolejne spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego, a na godz. 19.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas VIII: C, D i SMS.

 

  1. Przypominamy, że codziennie w naszej świątyni modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach. Różaniec z wypominkami o godz. 17.30.

 

  1. W tym tygodniu wspominamy:

– poniedziałek: Narodowe Święto Niepodległości i wspomnienie św. Marcina z Tours, bp.

– wtorek: wspomnienie św. Jozafata, bpa i męczennika,

– środa: wspomn. Św. Benedykta, Jana, Mateusza i Krystyna, męczenników.

Wszystkim Solenizantom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.

 

  1. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuły o ludziach, którym zawdzięczamy niepodległość, o mało znanym w Polsce św. Jozafacie Kuncewiczu i o współczesnych męczennikach, czyli chrześcijanach prześladowanych za wiarę w Chrystusa.

Jest też „Mały Gość Niedzielny” adresowany do dzieci.

Jest jeszcze do nabycia Kalendarz Działkowicza. Obok właściwego kalendarza zawiera wiele ciekawych informacji odnoszących się do  tradycji, zwyczajów i naszej historii. Zachęcamy też do nabycia kalendarza z pięknymi wieńcami żniwnymi.

 

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę.

 

  1. W ubiegłym tygodniu odeszła do Domu Pana śp. Danuta Pieczonka z ul. Sikorskiego.  Polećmy jej duszę i zmarłych wypominanych w naszym kościele  Miłosierdziu Bożemu: ”Dobry Jezu a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie”.